lavaro1.jpg


 

Πίνακες αξιολόγησης αθλητών και αθλητριών Σ.Ε.Α. Κοζάνης

Πρόγραμμα Αγώνων - Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

Αγωνιστικές Υποχρεώσεις 2019-2020


  Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Β' Εθνικής Γυναικών Β. Ελλάδας


Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α' Τοπικό Ανδρών Β. Ελλάδας


Βαθμολογία Ανδρών Α' τοπικού Β. Ελλάδας 


 Βαθμολογία Γυναικών Β' Εθνικής Β. Ελλάδας 


 


ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΤΟ 3οΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

    Πέτυχε απόλυτα τους στόχους του τόσο σε οργανωτικό όσο και σε αγωνιστικό επίπεδο το 3ο Πανελλήνιο Ανοιχτό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Κοζάνης που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Λευκόβρυσης.

    Ο Σ.Ε.Α. ΚΟΖΑΝΗΣ για άλλη μια φορά απέδειξε πως με τον εθελοντισμό των μελών του μπορεί να κάνει σπουδαία πράγματα. Η εμπιστοσύνη που δείχνουν στο σύλλογό μας διαχρονικά η Ε.Φ.Ο.ΕΠ.Α., ο Δήμος Κοζάνης, η Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας και οι τοπικές και όχι μόνο επιχειρήσεις που στήριξαν το πρωτάθλημα αποδεικνύει του λόγου το αληθές. 

    Ιδιαίτερη μνεία οφείλουμε στην Ελληνική Ομάδα Διάσωσης Παράρτημα Κοζάνης και στο Σύλλογο Εθελοντών Αιμοδοτών Κοζάνης «ΓΕΦΥΡΑ ΖΩΗΣ» που με την παρουσία τους οι μεν στήριξαν τη διοργάνωση και οι δε πέρασαν μηνύματα ζωής κι ελπίδας σε όλους τους φίλους και φίλες του αθλήματος που βρέθηκαν στο γυμναστήριο.

    Στην τελετή έναρξης τιμήθηκαν τα 100 χρόνια της γενοκτονίας του Ποντιακού Ελληνισμού με τη συμμετοχή του Π.Μ.Σ. Βατερού το χορευτικό τμήμα του οποίου προκάλεσε το χειροκρότημα όλων με την άψογη παρουσίαση ποντιακών χορών. Επίσης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της γενοκτονίας καθώς και της σημερινής θηριωδίας στη Συρία. 

    Τη διοργάνωση τίμησαν με την παρουσία τους ο γραμματέας της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής και πρόεδρος της Ε.Φ.Ο.ΕΠ.Α. κ. Μ. Κολυμπάδης, ο Δήμαρχος Κοζάνης κ. Λ. Μαλούτας, οι αντιπεριφερειάρχες Δυτικής Μακεδονίας κ. Τοπαλίδης Η. και Άμπας Δ., η αντιδήμαρχος Κοζάνης κ. Ε. Κουιμτζίδου, ο πρόεδρος του Ο.Α.Π.Ν. Δ. Κοζάνης κ. Τσιομπάνος Ι., ο δημοτικός σύμβουλος Δ. Κοζάνης κ. Παφύλης Α. καθώς και οι πρώην δήμαρχος Κοζάνης κ. Ιωαννίδης Ε. και ο πρώην πρόεδρος του Ο.Α.Π.Ν. Δ. Κοζάνης κ. Ιωαννίδης Ι.. Από πλευράς ομοσπονδίας παρευρέθησαν και ο πρόεδρος της Τ.Ε.Β.Ε. κ. ΤρυγωνάςΧ. και ο πρόεδρος της Τ.Ε. κ. Τζόβολος Π.

    Στο αγωνιστικό κομμάτι συμμετείχαν 171 μικροί-ες αθλητές και αθλήτριες από 40 σωματεία της χώρας και αγωνίστηκαν σε εφτά ηλικιακές κατηγορίες. 


 


 Ο Σ.Ε.Α. ΚΟΖΑΝΗΣ συμμετείχε με 5 αθλητές (ΣούφιΆ., Σαλακίδης Κ., Μπάμπας Σ., Τίγγος Γ., Βελώνης Δ.) και 2 αθλήτριες (Παυλίδου Ε., Μπάκαβου Κ.). Επίσης αγωνίστηκαν και η αθλήτριά μας Κοκινίδου Β. και ο αθλητής μας Καπαγιαννίδης Ε. που φέτος αγωνίζονται με υποσχετική στα σωματεία της Λάρισας και της Καβάλας αντίστοιχα. 


     Σημαντικές διακρίσεις πέτυχαν ο Καπάγιαννίδης Ε. που κατέκτησε την 9η θέση με 7 νίκες και 1 ήττα σε 34αθλητές στην κατηγορία των Παμπαίδων, ο Σούφι Ά. που πήρε το ασημένιο μετάλλιο στους αγώνες κατάταξης (consolation) στην κατηγορία των μίνι παμπαίδων και η Παυλίδου Ε. που πήρε το χάλκινο μετάλλιο στους αγώνες κατάταξης (consolation) στην κατηγορία των νεανίδων.


Οι νικητές-τριες ανά κατηγορία ήταν

 ΕΦΗΒΟΙ 

1. Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (Α.Ο. Ταταύλα)

2. Γεράσιμος Πετρής (Α.Ο. Ταταύλα)

3. Σωκράτης Γιαννούτσος (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

4. Γιάννης Δαμιανής (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

1. Χρυσή Φωτιάδου (ΑΣΕΑ Σάρισες Φλώρινας)

2. Στέλλα Γαβαλά (Τελαμών Σαλαμίνας)

3. Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου(Ολυμπιακός ΣΦΠ)

4. Μαίρη Κουκουτού (Τελαμών Σαλαμίνας)

ΠΑΙΔΕΣ

1. Αλέξανδρος Μαδέσης (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

2. Κώστας Μηλικούδης (Φιλία Ορεστιάδας)

3. Γιώργος Κατσαπρακάκης (ΑΣ Το Γυμνάσιο)

4. Ευστάθιος Μανωλόπουλος (ΑΣ Το Γυμνάσιο)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

1. Ευαγγελία Μεραμβελλιωτάκη (Α.Ο. Νέου Φαλήρου)

2. Δήμητρα Πετσίβα (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

3. Στέλλα Τζαρίδου (Δύναμη Α.Σ. Λάρισας)

4. Ευγενία Καραθανάση (ΠΑΟ Φυλής)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

1. Γιώργος Κοσμάς (ΦΕΑ Ιωαννίνων)

2. Γιάννη Κούτρα (Ποσειδών Λουτρακίου)

3. Γιώργος Γιώτης (ΑΣ Ίφιτος Πατρών)

4. Φίλιππος Μανούσης (ΦΕΑ Ιωαννίνων)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

1. Γεωργία Σπανού (ΑΣΕΑ Σάρισες Φλώρινας)

2. Μαύρα Κοντοπούλου (Α.Σ. Ραδάμανθυς )

3. Χριστίνα Τζενίδη (ΧΑΝ Θεσσαλονίκης)

4. Θεοδώρα Γιάγκου (ΧΑΝ Θεσσαλονίκης)

ΜΙΝΙ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:

1. Γιώργος Σασσάνης (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

2. Μάριος Σερίδης (ΑΣΕΑ Σάρισες Φλώρινας)

3. Μιχαήλ Μπιτχαβάς (ΠΑΛ Φοίνικες Πάτρας)

4. Βασίλης Χρυσοστομίδης (ΑΣΕΑ Σάρισες Φλώρινας)


Οι χορηγοί του Πρωταθλήματος ήταν:

  • ΠΑΝΟΥΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ συνεργείο αυτοκινήτων 
  • TOP SYSTEM ανταλλακτικά αυτοκινήτων
  • ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ - ΨΗΣΤΑΡΙΑ «ΑΛΕΚΟΣ»
  • ΙΕΚ VOLTEROS κέντρο επαγγελματικής κατάρτισης
  • «ΜΟΥΣΕΣ» ταβέρνα
  • BURGER STORIES Νατσιός Χ.
  • «ΠΟΥΧΙΑΣ» ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ             
  • SHELL ΔΑΛΛΑΣ βενζινάδικο 
  • «ΕΝΤΥΠΩΣΙΣ» τυπογραφείο            
  • «ΑΝΕΣΙΣ» ξενοδοχείο
  • «ΝΕΦΕΛΗ» ξενοδοχείο
  • «ΕΛΕΝΑ» ξενοδοχείο
  • «ΑΛΙΑΚΜΩΝ» ξενοδοχείο
  • «ΕΡΜΙΟΝΕΙΟ» ξενοδοχείο
  • e-pingpongshop.com ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ Ι.      
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΣΩΣΗΣ-ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΚΟΖΑΝΗΣ
  • ΤΣΙΚΡΙΤΖΗΣ-ΚΑΝΤΙΝΑ ταχυφαγείο
  • ΤΣΑΜΠΟΥΡΗΣ ανθοπωλείο-φυτώρια
  • MAXX MOTORS Εμπορία αυτοκινήτων ΚΟΖΑΝΗ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ
  • «ΚΑΤΕΡΙΝΑ» ξενοδοχείο 
  • «ΠΕΛΑΓΟΣ» ψαροταβέρνα
  • «ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ» ξενοδοχείο
  • “CAMELOT” καφετέρια
  • “DISCOUNT MARKT” super market
  • ΧΑΤΖΗΖΗΣΗ κρεοπωλείο
  • ΙΚΤΕΟ «ΔΙΑΓΝΩΣΗ»
  • ΜΠΑΓΓΟΣ Μ. χρώματα-οικοδομικά
  • GP SPORTS ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΣ Γ. 

 

table-tennis-tables-for-sale.jpg

Επισκέψεις

ΣΗΜΕΡΑ13
ΕΒΔΟΜΑΔΑ58
ΣΥΝΟΛΟ47754